Osteopatia czy fizjoterapia? Co wybrać?

Jeśli zastanawiasz się co powinieneś wybrać, to już dobry znak! Jesteś nastawiony na rozwiązanie swoich problemów zdrowotnych i szukasz ulgi w dolegliwościach bólowych. Jesteśmy po to by Ci pomóc!

Osteopatia tym różni się od fizjoterapii, że to coś więcej niż tylko terapia manualna i popularna fizjoterapia. Można nawet uznać, że to określona filozofia podejścia do leczenia, która tylko przejawia się w postaci dłoni terapeuty leczących pacjenta. Zmysł dotyku jest podstawowym elementem w diagnozie i procesie leczenia osteopatycznego, a jego odpowiednie wytrenowanie jest niezwykle ważne. Wysublimowana diagnostyka manualna w odpowiednim kontekście klinicznym łączy się i uzupełnia w spójny proces dający wiele korzyści.

Lekarze i fizjoterapeuci wpływają na ciało poprzez siły lub środki zewnętrzne natomiast osteopaci wykorzystują i mobilizują czynniki wewnętrzne człowieka dla uzyskania zdrowia.
Osteopata ma na celu pomóc organizmowi dokonać tego, co organizm próbuje sam dokonać, ale nie ma odpowiednich mechanizmów, aby to zrobić bez pomocy.

Jednym z zadań osteopatii jest uruchamianie procesów zdrowotnych w organizmie bez względu na chorobę. Osteopatia skupia się na przyczynach dolegliwości pacjentów.

Zakres działania osteopatii jest ogromny: bóle kręgosłupa, wady postawy, bóle i zawroty głowy, osłabienie odporności, zastoje limfatyczne, zaburzenia czynnościowe trzewi i wiele innych.
W osteopatii możemy zajmować się niemowlętami, kobietami w ciąży, osobami starszymi, sportowcami, itd. Możemy pomóc praktycznie każdemu!

Autor

Iga Garbowska

Osteopata, pracownik naukowy, klinicysta, sportowiec.

Specjalizuje się w analizie objawów klinicznych narządu ruchu w odniesieniu do anatomii, fizjologii i biomechaniki ciała człowieka. Twórca Kliniki Osteopatii Igi Garbowskiej, iSmartUp oraz filozofii Think Care.

Moja klinika wyróżnia się wykwalifikowaną kadrą terapeutyczną i unikalnym systemem nadzorowania efektów terapii przez systematyczne badanie pacjentów. Jako priorytet traktujemy również zmotywowanie pacjentów i sportowców do systematycznych ćwiczeń terapeutycznych, a także współpracę z ośrodkami medycznymi, w tym również zagranicznymi, spełniającymi nasze standardy opieki nad klientami.

Zespół, z którym pracuję dobierałam z najwyższą starannością i dbałością o jakość wykonywanych usług. Z dumą i pewnością, że to był dobry wybór przedstawiam poniżej osoby, z którymi spotkają się Państwo w Klinice Osteopatii Igi Garbowskiej.