Osteopatia – czy warto?

Problemy zdrowotne a głównie dolegliwości bólowe wiele osób sprowadzają do gabinetu osteopaty. Ci którzy już przeszli z powodzeniem terapię wiedzą, że warto ale chcemy zachęcić również tych, którzy jeszcze się wahają.

Nie ma nic bardziej cieszącego osteopatę niż widoczna poprawa stanu pacjenta, a taką zaobserwować zwykle można już po 2 wizytach w gabinecie. Terapia pomaga przede wszystkim w przypadkach dysfunkcji somatycznych, czyli zmian ruchomości w tkankach ciała. W dużym skrócie oznacza to nieprawidłowe działanie i poruszanie się m.in. kości, mięśni, stawów, powięzi, więzadeł czy membrany – a to z kolei prowadzi do nieodpowiedniej gospodarki limfą, krwią czy płynem mózgowo-rdzeniowym. W efekcie czego odczuwamy różnego rodzaju bóle.

Leczenie osteopatyczne jest skuteczne w przypadku bólów o różnorakim pochodzeniu. Pacjenci zgłaszający się na terapię zmagają się z bolesnym miesiączkowaniem, urazami i przeciążeniami sportowymi jak i urazami innego pochodzenia. Osteopata pomoże Ci także wtedy, gdy dokuczają Ci nawracające zaparcia, bóle żołądka i inne bóle trzewne.

Do osteopaty warto zwrócić się także z specyficznymi dolegliwościami u dzieci: kolkami, wymiotami, powtarzającymi się zapaleniami ucha. Specjalista pomoże także w przypadkach trudności z karmieniem, gdy zauważysz u malucha zaburzenia w odruchu ssania lub podejrzewasz opóźniony rozwój.
Ponieważ osteopata leczy za pomocą metod manualnych, pacjentkami zostają także kobiety w ciąży. Jest to rozwiązanie idealne, ponieważ nie musimy stosować żadnych silnych leków, które mogłyby zaszkodzić dziecku.

Osteopatia jest w stanie zminimalizować bóle pleców i pachwiny, zmniejszyć dokuczające ciężarnym obrzęki nóg. Osteopata pomoże nam przygotować się do wydania maleństwa na świat, a także powrócić do aktywności fizycznej po porodzie – zarówno naturalnym, jak i po cesarskim cięciu.

Bazując na historiach naszych pacjentów oraz ich opiniach możemy uznać, że zdecydowanie warto spróbować terapii w gabinecie osteopatycznym. Zapraszamy na konsultację!

Autor

Iga Garbowska

Osteopata, pracownik naukowy, klinicysta, sportowiec.

Specjalizuje się w analizie objawów klinicznych narządu ruchu w odniesieniu do anatomii, fizjologii i biomechaniki ciała człowieka. Twórca Kliniki Osteopatii Igi Garbowskiej, iSmartUp oraz filozofii Think Care.

Moja klinika wyróżnia się wykwalifikowaną kadrą terapeutyczną i unikalnym systemem nadzorowania efektów terapii przez systematyczne badanie pacjentów. Jako priorytet traktujemy również zmotywowanie pacjentów i sportowców do systematycznych ćwiczeń terapeutycznych, a także współpracę z ośrodkami medycznymi, w tym również zagranicznymi, spełniającymi nasze standardy opieki nad klientami.

Zespół, z którym pracuję dobierałam z najwyższą starannością i dbałością o jakość wykonywanych usług. Z dumą i pewnością, że to był dobry wybór przedstawiam poniżej osoby, z którymi spotkają się Państwo w Klinice Osteopatii Igi Garbowskiej.