Osteopatyczne leczenie przewlekłego bólu

Osteopatyczne leczenie przewlekłego bólu to terapia całego ciała, znana jako osteopatyczne diagnozowanie i leczenie objawów stałych lub nawracających bólów.
Dowiedz się, jak to działa i czy jest odpowiednie dla Ciebie.

Według American Osteopathic Association, osteopatia skupia się na jednostce jako całości, a nie tylko na leczeniu konkretnych objawów czy części ciała, które aktualnie dają dolegliwości bólowe. Chociaż medycyna konwencjonalna może pomagać poprzez podawanie leków przeciwbólowych oraz poprzez zabiegi chirurgiczne w leczeniu bólu, osteopatyczne podejście do przewlekłego bólu wygląda inaczej, gdyż jednym z kluczowych narzędzi w osteopatii jest wysublimowana palpacja oraz delikatne techniki zarówno mobilizacyjne, jak rownież manipulacyjne, ukierunkowane na precyzyjnie wybrane struktury.

Osteopatyczne leczenie manualne najczęściej jest jednym z kilku elementów podejścia do leczenia całego ciała. Cała terapia obejmuje leczenie skojarzone z właściwą dietą, edukacją pacjentów, ćwiczeniem lub zabiegami wspomagającymi osiąganie celów naszych pacjentów.

ROZPOCZYNAMY ZATEM kampanię świadomości publicznej.

Lekarze współpracujący z Kliniką wspólnie z nami tworzą plan leczenia, który jest najlepszy dla pacjenta.
Zapraszamy!

Autor

Iga Garbowska

Osteopata, pracownik naukowy, klinicysta, sportowiec.

Specjalizuje się w analizie objawów klinicznych narządu ruchu w odniesieniu do anatomii, fizjologii i biomechaniki ciała człowieka. Twórca Kliniki Osteopatii Igi Garbowskiej, iSmartUp oraz filozofii Think Care.

Moja klinika wyróżnia się wykwalifikowaną kadrą terapeutyczną i unikalnym systemem nadzorowania efektów terapii przez systematyczne badanie pacjentów. Jako priorytet traktujemy również zmotywowanie pacjentów i sportowców do systematycznych ćwiczeń terapeutycznych, a także współpracę z ośrodkami medycznymi, w tym również zagranicznymi, spełniającymi nasze standardy opieki nad klientami.

Zespół, z którym pracuję dobierałam z najwyższą starannością i dbałością o jakość wykonywanych usług. Z dumą i pewnością, że to był dobry wybór przedstawiam poniżej osoby, z którymi spotkają się Państwo w Klinice Osteopatii Igi Garbowskiej.