Twoja pierwsza wizyta

Większość z nas nie lubi nieznanego, dlatego abyś czuł się komfortowo podczas pierwszej wizyty u nas opowiemy Ci jak ona przebiega.

Osteopata podczas stawiania diagnozy bierze pod uwagę bardzo wiele czynników a jednym z jego narzędzi pracy jest obserwacja. Sposób poruszania się, wstawania, spontanicznie przyjmowana postawa ciała, mimika twarzy czy nawet wygląd źrenic, już na początku wizyty mogą pomóc w ustaleniu przyczyny zgłoszenia się pacjenta do gabinetu. W osteopatii nie bez znaczenia pozostaje nasz umysł i emocje, ponieważ często to z nich wynikają schorzenia. Zadaniem osteopaty jest doszukanie się wszelkich nieoczywistych związków i działanie u źródła, gdyż wtedy można efektywnie wykluczyć przyczynę przypadłości.

Rozmowa odgrywa również bardzo ważną rolę w gabinecie osteopaty. Na początku wizyty przeprowadzamy wnikliwy i szczegółowy wywiad lekarski. Zaczynając od podstawowych pytań (wiek, zawód, aktywność), przez objawy i przypadłości współtowarzyszące.

Pierwsza wizyta u osteopaty trwa od około 45 minut do godziny i pozwala zebrać i powiązać informację w logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy. Kolejnym etapem jest badanie przedmiotowe. Tutaj osteopaci mogą posiłkować się testami ortopedycznymi, czy też neurologicznymi. Najważniejsze jest jednak badanie strikte osteopatyczne, jest ono przeprowadzone za pomocą zmysłu dotyku. Dobrze jest mieć na sobie luźny strój, który pozwoli na komfortowe dla pacjenta badanie bez konieczności rozbierania się. Specjalista ocenia stan poszczególnych tkanek, parametry ruchu, rytm krążenia oraz ruchomość narządów wewnętrznych.

Jeśli pacjent posiada jakieś wyniki badań lub wypisy szpitalne, prosimy o przyniesienie z sobą dokumentacji medycznej dotyczącej aktualnego problemu z którym się zgłaszają lub innych badań dotyczących chorób współistniejących. Jeśli jadnak pacjent jest jeszcze przed diagnostyką lekarską nie są one konieczne.

Ostatnim etapem wizyty jest ustalenie kwalifikacji przypadłości oraz możliwości poddania jej leczeniu za pomocą osteopatii.

Autor

Iga Garbowska

Osteopata, pracownik naukowy, klinicysta, sportowiec.

Specjalizuje się w analizie objawów klinicznych narządu ruchu w odniesieniu do anatomii, fizjologii i biomechaniki ciała człowieka. Twórca Kliniki Osteopatii Igi Garbowskiej, iSmartUp oraz filozofii Think Care.

Moja klinika wyróżnia się wykwalifikowaną kadrą terapeutyczną i unikalnym systemem nadzorowania efektów terapii przez systematyczne badanie pacjentów. Jako priorytet traktujemy również zmotywowanie pacjentów i sportowców do systematycznych ćwiczeń terapeutycznych, a także współpracę z ośrodkami medycznymi, w tym również zagranicznymi, spełniającymi nasze standardy opieki nad klientami.

Zespół, z którym pracuję dobierałam z najwyższą starannością i dbałością o jakość wykonywanych usług. Z dumą i pewnością, że to był dobry wybór przedstawiam poniżej osoby, z którymi spotkają się Państwo w Klinice Osteopatii Igi Garbowskiej.