Zespół

Osteopaci

Iga Garbowska

Osteopata, pracownik dydaktyczny, klinicysta, sportowiec.

Specjalizuje się w analizie objawów klinicznych narządu ruchu w odniesieniu do anatomii, fizjologii i biomechaniki ciała człowieka. Twórca Kliniki Osteopatii Igi Garbowskiej, iSmartUp oraz filozofii Think Care.

Moja klinika wyróżnia się wykwalifikowaną kadrą terapeutyczną i unikalnym systemem nadzorowania efektów terapii przez systematyczne badanie pacjentów. Jako priorytet traktujemy również zmotywowanie pacjentów i sportowców do systematycznych ćwiczeń terapeutycznych, a także współpracę z ośrodkami medycznymi, w tym również zagranicznymi, spełniającymi nasze standardy opieki nad klientami.

Zespół, z którym pracuję dobierałam z najwyższą starannością i dbałością o jakość wykonywanych usług. Z dumą i pewnością, że to był dobry wybór przedstawiam poniżej osoby, z którymi spotkają się Państwo w Klinice Osteopatii Igi Garbowskiej.

Aleksandra Pich

Kiedy w trakcie moich poszukiwań zawodowych poznałam osteopatię, pomyślałam, że jest to zupełnie nowe i nieporównywalne z innymi spojrzenie na dolegliwości z zakresu narządu ruchu i narządów wewnętrznych. Nie wiedziałam jeszcze jak wielka jest kraina zwana osteopatią i jak daleka droga przede mną.

Teraz wiem, że każdy pacjent jest powodem do szukania nowych i eksploracji starych obszarów. Trafna diagnoza to więcej niż połowa sukcesu. Diagnozuję głową i rękami. Druga połowa sukcesu to metody i techniki, które osteopatia włożyła w moje ręce. Dzięki temu od kilku lat udaje mi się skutecznie pomagać pacjentom w rozwiązywaniu „nierozwiązywalnych” problemów.

Terapeuci

Monika Dyba

Jako terapeuta pracuje od 10 lat. Podczas swojej zawodowej kariery pracowała z pacjentami ortopedycznymi i neurologicznymi na wysoko specjalistycznych oddziałach, uzyskując tam bogate doświadczenie kliniczne.

Dzięki dodatkowemu specjalistycznemu wykształceniu potrafi kompleksowo zaplanować, przeprowadzić i nadzorować proces rehabilitacji i treningu sportowego, wychodząc na przeciw zróżnicowanym potrzebom pacjentów.

Agnieszka Piacko – Krupska

Wykształcenie fizjoterapeutyczne zdobyte na Katowickiej AWF. Od 11 lat specjalizuje się w terapii najmłodszych pacjentów, pracując z nimi według koncepcji neurorozwojowej NDT Bobath. To forma terapii podążająca za fizjologicznym rozwojem niemowląt.

Praca z niemowlakami i małymi dziećmi daje jej ogromną satysfakcję.
Jest zaangażowana w pełni w to co robi i chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z rodzicami pacjentów, bo właśnie wtedy wyniki terapii są najlepsze. W swojej pracy kieruje się spokojem, cierpliwością i wrażliwością.

Posiada 1 stopień masażysty, który również pozwala jej się spełniać, jako terapeuta różnych form masażu (Shantla, relaksacyjny, limfatyczny, indiański, leczniczy).

Mateusz Pitlok

Specjalista w zakresie leczenia stawu barkowego oraz dysfunkcji stawowych i kontuzji powstałych podczas sportów zimowych. Pełny ambicji, stale zwiększający swoje kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe.

Zafascynowany technikami terapii manualnej oraz kinezyterapią, pełen zapału zawsze dąży do wyznaczonych celów. Jest również profesjonalnym instruktorem sportów zimowych w tym Snowboardu.

Anna Sojka

Dąży konsekwentnie do stawianych przed sobą celów! To trener personalny i motywator – daje wskazówki jak żyć zdrowo i prawidłowo ćwiczyć!

To terapeuta dbający o każdy szczegół podczas pracy z pacjentem w zakresie treningu sportowego, rehabilitacyjnego czy masażu leczniczego.

To zawsze pełna energii do pracy, radosna i kreatywna dziewczyna.

Patryk Stuchlik

Młody, ambitny, przebojowy i konkretny. Jego mocne strony to pracowitość, skuteczność i kreatywność w działaniu, jest obowiązkowy i zawsze punktualny.

Szczególne umiejętności sportowe, które zdobył w zakresie trenerskim (instruktor tenisa) łączy z wysoką kulturą osobistą oraz chęcią pomagania ludziom. Specjalizuje się w zakresie leczenia stawów łokciowych oraz dysfunkcji i kontuzji w obrębie kolan.

Monika Boratyn

Instruktor Hatha jogi, z zamiłowania podróżniczka. Miła, serdeczna i zawsze uśmiechnięta. Wiedzę z zakresu zaburzeń i dysfunkcji stawowych, które skutecznie leczy ćwiczeniami rozciągającymi i różnorodnymi technikami relaksacyjnymi, rozszerzyła o wykształcenie techniczne z zakresu ortodoncji.

Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z jogi oraz trening estetyczno-funkcjonalny stawów żuchwowo-skroniowych.

marczykowski

Patryk Marczykowski

W swojej praktyce dążę do zlokalizowania i usunięcia wszystkich przeszkód uniemożliwiających Pacjentom powrót do zdrowia. Do każdego człowieka podchodzę z empatią, angażując się̨ w stu procentach w proces terapeutyczny. Uzupełnienie mojej terapii stanowią odpowiednia zalecenia, tak aby jak najbardziej kompleksowo pomóc Pacjentom.

Osteopatia stała się moją pasją, dlatego ciągle kształcę się na licznych szkoleniach podyplomowych.

Artur Serwatka

W Klinice zajmuje się prowadzeniem specjalnego treningu fizycznego, uwzględniającego potrzeby układu nerwowego. Z charakterystyczną sobie charyzmą i pasją uczy jak zmienić złe nawyki ruchowe i posturalne. Świetny specjalista i świetny człowiek.

Odbyte kursy: Certyfikowany Terapeuta Metody Cyriax, PNF, Bobath dla dorosłych, Vojta dla dorosłych, Mulligan, Analiza i terapia zaburzeń chodu, Spastyczność w neurologii, Stymulacja bazalna, Postural restoration institute, Wspólczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich, Kinesiology taping.

serwatka
rogulski

Mateusz Rogulski

Ideą mojej pracy jest rozpatrywanie pacjenta w aspekcie holistycznym. Rzetelność diagnostyki, leczenia, właściwej relacji z pacjentem są dla mnie najważniejsze. Skupiam się na leczeniu pacjentów z zaburzeniami ze strony stawu skroniowo-żuchwowego oraz po zabiegach chirurgicznych z zakresu głowy i szyi.

• Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
• SIMC 2019 r. – II miejsce. Rehabilitation of patients with neoplastic disease of the head and neck in Craniomaxillofacial Surgery. Initial reports.
• Konferencja Crania 2019 r. – wystąpienie. Rehabilitacja pacjentów onkologicznych w chirurgii szczękowo-twarzowej. Doniesienia wstępne.
• SIMC 2017 r. – wystąpienie. Joint track measurment in patients with mandible condyle fracture treated with conservative and surgical methods.

Wsparcie

Joanna Smyk

Human Resources

Maciej Garbowski

Public Relations

Ola

Radość i Miłość